Sıkça Sorulan Sorular

Oto ekspertiz hizmeti, ikinci el veya sıfır araç alım satımları sırasında, satın alınacak aracın kaporta boya, motor mekanik, kozmetik durumu, elektrik-elektronik durumu gibi bir çok noktayı kontrol ederek, aracı almayı düşünen kişilere aracın durumu hakkında referans olması için profesyonel ekspertiz noktaları tarafından bir rapor oluşturma işlemi içeren otomotiv sektörüne ait bir hizmet koludur.

Web sitemizde bulunan “Randevu Al” butonuna tıklayarak, 0212 854 33 33 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak, yada mobil uygulamamızdan “Randevu Al” seçeneğine tıklayarak, dilediğiniz ve size en yakın ekspertiz noktasına randevu alabilir, ekspertiz hizmetinin tarafsız ve profesyonel bir şekilde tüm şubelerimizden alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz hizmeti, kontrol edilen aracın durumuna ve seçilen paketin kapsamına bağlı değişebilmekle birlikte, standart ekspertiz uygulamalarının sağlandığı araçlar için ortalama 30-45 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Oto ekspertiz hizmeti, şubelerimizde açılan iş emirleri bittikten sonra, fiziki rapor olarak hizmeti alan kişiye teslim edilir. Ayrıca ekspertiz raporunuzun dijital hali, kayıtlı cep numaranıza SMS olarak, kayıtlı e-posta adresinize ise mail olarak iletilmektedir. Eğer EFT Ekspertiz uygulaması kullanıcısı iseniz, üyeliğinizde bulunan “Raporlarım” kısmından tüm ekspertiz raporlarınıza ulaşabilirsiniz.

Ekspertize getirdiğiniz araca “diagnostik" test yapılmaktadır. Bu test aracın beyninde kayıtlı geçmiş arızaları ve güncel arızaları tespit eder. Eğer ki; aracınızın beyninde “airbag” (hava yastığı) ile alakalı noktalarda arıza kayıtları varsa bunlar size raporda yazılı olarak ve aynı zamanda sözlü şekilde muhakkak bildirilir. Fakat aracın hava yastıklarının geniş kapsamlı kontrol edilebilmesi için aracın direksiyon, torpido ve kapı döşemelerinin sökülmesi gerekir. Ekspertiz hizmetinin kapsamında SÖKME işlemi yasaktır. (TSE -> Ekspertiz: Aracın hiçbir parçası sökülmeden göz ile ve cihazlar ile yapılan kontrollerdir.) Aldığınız ekspertiz hizmeti paketinde "Hasar ve Değişen Sorgusu" hizmeti aldıysanız ve SBM'den gelen kayıtlarda airbag ile alakalı bir noktada hasar kaydı var ise bu da sizlere tarafımızdan bildirilir. Alacağınız araca airbag kontrolü yaptırmak için bir airbag kontrol firmasına ya da yetkili servise müracat ediniz. Ancak her durumda araç satıcısının aracının sökülmesine ikna edilmesi gerekecektir!

Aldığınız oto ekspertiz paketine göre kaporta-boya kontrolleri, mekanik kontroller, mekanik alt kontroller, dış ekspertiz ve elektronik kontroller, fren Süspansiyon ve yanal kayma testi, dinamometre (Dyno testi) veya yol sürüş testi, diagnostic test (OBD), hasar kilometre ve değişen parça sorgu (SBM) ve Würth kaçak testi yer almaktadır. Seçtiğiniz paketin içeriğine göre araçlarınıza kriterlere uygun olması halinde 1 ay 1000 km veya 3 ay 5000 km mekanik garantisi verilmektedir. Oto ekspertiz kontrol noktaları hakkında daha detaylı bilgi için web sayfamızın ana menüsündeki “Fiyatlarımız" veya “Kontroller" kısmını inceleyiniz.

İstanbul'un en batısından başlamak gerekirse yani avrupa yakasında EFT Büyükçekmece Oto Ekspertiz hem Büyükçekmeceye hemde yakınında bulunan Çatalca'ya hizmet vermektedir. Tabiki çevre ilçelerden Silivri, Beylikdüzü gibi gelen müşterilerinde ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Şubenin konumu yeni açılan Mimarsinan Devlet Hastanesinin direk karşısındadır.

Sonrasında EFT Beylikdüzü Oto Ekspertiz şubemizde Beylikdüzü, Esenyurt  ve yakın ilçelerin semtlerine oto ekspertiz hizmeti vermektedir (Beykent, hadımköy noktalarına çok yakındır.). Konumu e5 ten hadımköy yoluna girer girmez sağ tarafta kalmaktadır. Yakınında Mercedes bulunmaktadır.

EFT Esenyurt Oto Ekspertiz şubemiz hem Esenyurt ilçesine hemde Avcılara sınır olup E5 üzerindedir. Konumu Saadetderede Fort'un yanında Opet akaryakıt istasyonunun içindedir. İstanbuldan Trakyaya doğru yolun sağ tarafında kalmaktadır. Bölgede şubenin adı EFT Avcılar Oto Ekspertiz olarakta bilinmektedir.

EFT Küçükçekmece Oto Ekspertiz şubemiz hem küçükçekmeceye hemde bulunduğu bölge adı ile Sefaköy semtine oto ekspertiz hizmeti vermektedir. Şubenin adı bölgede EFT Sefaköy Oto Ekspertiz olarakta bilinmektedir.

EFT Bayrampaşa Oto Ekspertiz şubemiz Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa bölgelerine oto ekspertiz hizmeti vermektedir. Rami oto pazarının oradadır. Bölgede bilinen adı ile EFT Rami Oto Ekspertiz olarakta bilinmektedir.

EFT Bahçelievler Oto Ekspertiz şubemiz Bahçelievler ilçesine oto ekspertiz hizmeti vermektedir. Konumu Kadir Has Üniversitesi Bahçelievler kampüsüne çok yakındır. Vatan bilgisayarın direk arkasındadır. Bölgede EFT Şirinevler Oto Ekspertiz olarakta bilinmektedir.

EFT Yenibosna Oto Ekspertiz bayimiz Yenibosna ilçesine hizmet vermektedir. Konumu Basın Ekspres olarak bilinen yerdedir. İstoç bölgesine çok yakındır.

EFT İstoç Oto Ekspertiz şubemiz direk İstoç Oto ve Ticaret merkezinin içindedir. Bu bölgeye oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

EFT Başakşehir Oto Ekspertiz bayimiz Başakşehir ilçesine oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

EFT Seyrantepe Oto Ekspertiz şubemiz Seyrantepe, Sarıyer, Kağıthane, Beşiktaş bölgelerine çok yakın olup bu bölgelere oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

İstanbul'un Anadolu Yakasında hizmet veren şubelerimizin başında EFT Ataşehir Oto Ekspertiz vardır. Ataşehir ilçesine hizmet vermektedir.

EFT Kadıköy Oto Ekspertiz bayimiz Kadıköy ilçesine oto ekspertiz hizmeti vermektedir. Bulunduğu konum Merdivenköy olarak geçmektedir.

EFT Üsküdar Oto Ekspertiz şubemiz Üsküdar ilçesine oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

EFT Ümraniye Oto Ekspertiz şubemiz Ümraniye ilçesine ve içindeki bilinen semtlerden Çakmak konumunda bulunmaktadır.

EFT Pendik Oto Ekspertiz şubemiz Pendik ilçesinde oto ekspertiz hizmeti vermektedir, Bahçelievler mahallesinde, Kaynarca, içmeler bölgelerine çok yakındır.

EFT Maltepe Oto Ekspertiz şubemiz Maltepe ilçesine araç ekspertiz hizmeti vermektedir.

EFT Sultanbeyli Oto Ekspertiz bayimiz Sultanbeyli ilçesine hizmet vermektedir ve çevre ilçelerinede oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

EFT Çamlıca Oto Ekspertiz bayimiz Çamlıca, Üsküdar bölgelerine hizmet vermektedir ve konumu gereği yakın olan diğer ilçerede yakındır.

İstanbul'da 22 noktada, Yalova, Tekirdağ, İzmir, Kocaeli - İzmit, Ankara, Samsun, Konya, Gaziantep, Mersin, Balıkesir, Adana, Eskişehir, Şırnak illlerinde oto ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Aynı zamanda Türkiye'de 17 farklı ilde hizmet noktalarımızda mevcuttur. Şubeler sayfamızda tüm Türkiye'deki lokasyonlarımızı görebilirsiniz.

Otomobil, arazi araçları-SUV, kamyon ve motosiklet kategorisindeki araçlar için ekspertiz hizmeti verilmektedir.

Not: Kamyon ve motosiklet ekspertizi İstanbul'daki 20 şubemizin sadece bir tanesinde yapılmaktadır.

Motosiklet ekspertizi şu anda  yapılmamaktadır. İlerleyen zamanlarda motosiklet ekspertizi her şubemizde yapılacaktır.

Full, Avantaj, Plus ve Premium Paket içerisinde bulunan "1 Yıl-2500 Km Boya Tespit Garantisi" ile aldığınız aracın boyalı parçaların tespiti garantisini 1 yıl boyunca 2500 km garanti altına almaktayız. Ayrıca Avantaj, Plus ve Premium Paket içerisinde bulunan "1 Ay - 1000 Km Tur Assist Mekanik Garantisi" veya "3 Ay -5000 km Tur Assist Mekanik Garantisi" ile de aracınızın garantisi sağlanmış olur.

Copyright © 2021 EFT OTO EKSPERTİZ