Diagnostik Test (Beyin Testi) Resim

Diagnostik Test (Beyin Testi)

Diagnostic testi ile aracınızın sahip olduğu tüm elektronik ve elektro mekanik sistemleri yöneten kontrol üniteleri ile iletişime geçilir. Araç kontrol ünitesinde (beyninde) kayıtlı olan tüm pasif ve aktif arıza bildirimleri tespit edilir ve raporu oluşturulur.

Bu kontroller sonrasında aracın MOTOR ENJEKSİYON, ATEŞLEME, GÜÇ ÜRETİMİ, ABS , ESP , ASR, EDC , AIRBAG , OTOMATİK ŞANZIMAN , AKTARMA ÇEKİŞ SİSTEMİ gibi elektronik ve elektro mekanik sistemlerinin AKTİF ya da PASİF durumda olduğu, doğru değerler aralığında çalışıp çalışmadığı tespit edilmektedir.

Diagnostic testi ayrıca aracınızın tüm sinyalizasyon, konfor, güvenlik gibi sistemlerini de kontrol eder. Abs modülatörü , Airbag tetikleyici ve şişirici sistemi, Emniyet kemerleri kilitleme sistemi, Koltuk altı yolcu tespit fileleri, Airbag çarpışma sensörleri, Airbag kablo, soket ve hat üzerine bağlanan direnç ve yüksek omaj oluşturan manipülasyonları da tespit etmektedir. Sistem üzerinde oluşan tüm kısa devreler belirlenmektedir.

Aracınızın sahip olduğu 4x4 çekiş sistemi kontrolü, otomatik şanzıman selenoid valflerin ve şanzıman vites değiştirme alt ve üst limit aşımları da kontrol edilmektedir. 

Diagnostic testi ile aracınızın konfor özelliklerinin çalışma durumları da belirlenebilmektedir. Cam düğmeleri, modüler direksiyon üzeri kumanda düğmeleri, şerit takip sistemi, park asistanı, farlar, sinyaller, stoplar, iç aydınlatmalar, plaka lambaları, seslendirme audio sistemi, immobilizer, kumanda, anahtar code, direksiyon açı sensörü, far yıkama sistemi, sunroof, far ve yağmur sensörü, yokuş kalkış desteği gibi aracınızın sahip olduğu ve aracınızı farklı kılan tüm sistemleri de kontrol edilmiş olur.

Aracınıza diagnostic testi yapılırken kullanılan test cihazının kalitesi ve kullandığı programın lisanslı olması çok önemlidir. EFT EKSPERTİZ tüm şubelerinde AVRUPANIN tercih ettiği HELLA GUTMANN SOLUTIONS test cihazını kullanmaktadır. 

Copyright © 2021 EFT OTO EKSPERTİZ