Arka Düzen Kontrolleri Resim

Arka Düzen Kontrolleri

Arka Düzen Kontrolleri

Arka Düzen: Arka düzen parçaları da ön düzen parçaları gibi aracın hareket halindeki sürüş kalitesini etkileyen önemli parçaların olduğu bölümdür. 2. El araç alım satımlarında diğer kontrol noktaların da olduğu gibi arka düzen kontrolleri de büyük öneme sahiptir.

Hareket halinde aracınızın düzgün ve konforlu bir şekilde ilerleyebilmesi için arka düzen parçalarının işlevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir. Eğer ki parçalar işlevlerini yerine getirmiyor işe hareket halinde araç sürüşünüzü olumsuz yön de etkilemektedir.

Bu duruma örnek verecek olursak aracınızla hareket halindeyken düz yolda herhangi bir manevra hareketi yapmadığınız takdirde aracınız düz gitmiyor, vuruntu ve ses yapıyor aynı zaman da sağa-sola çekme yapıyor ise, araç size konforlu bir sürüş sağlamamakla beraber can güvenliğinizi de tehlikeye atmaktadır. Bu sebeplerden dolayıdır ki 2.El araç alacak müşterilerimiz aracı almadan EFT Ekspertiz Şubelerine gelerek aracın arka düzen Kontrollerini yaptırmalarını önemini belirtmekteyiz.

EFT Ekspertiz de Arka Düzen Kontrollerinde Nelere Bakılır?

EFT Ekspertizde Arka Düzen Kontrolleri Motor mekanik ustaları tarafından profesyonel, tarafsız ve detaylı bir şekilde araç liftinde ışıklı ortamda kontrol etmektedir. Ön Düzen Kontrollerimizde aracın; vuruntu, sarsıntı ve aksamların sağlık çalışıp çalışmadığı ve her parçası kontrol edilerek raporlanır. Bu Kontrol esnasında aşağıda yer alan kontrol noktalarına bakılmaktadır.

Sol Lastik

Sağ Lastik

Sol Jant

Sağ Jant

Sol Fren Diski

Sağ Fren Diski

Sol Fren Balatası

Sağ Fren Balatası

Sol Fren Kaliperi

Sağ Fren Kaliperi

Sol Amörtisör Üst Takozu

Sağ Amörtisör Üst Takozu

Sol Helezon Yayı

Sağ Helezon Yayı

Sol Arka Üst Salıncak

Sağ Arka Üst Salıncak

Sol Arka Alt Salıncak

Sağ Arka Alt Salıncak

Sol Arka Porya

Sağ Arka Porya

Sol Viraj Rotili

Sağ Viraj Rotili

Arka Viraj Demiri

Arka Denge Kolu

Ekspertiz Paketlerimizi görmek için EFT Ekspertiz Paketlerimiz sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Copyright © 2021 EFT OTO EKSPERTİZ